Dojazd

INFORMACJA DLA NIEZMOTORYZOWANYCH POZNANIAKÓW

Do terenu MTP możecie dostać się korzystając z linii tramwajowych:

a) numer 5, 6, 8, 10, 11 i 18 – przystanek Most Dworcowy;

b) numer 3, 5, 8 i 11 – przystanek Dworzec Zachodni;

c) numer 12, 14 i 19 – przystanek Dworzec Zachodni PST;

d) numer 6, 13 i 15 – przystanek Bałtyk;

e) numer 3, 6, 10, 12 i 18 – przystanek Poznań Główny;

Możliwy jest również dojazd autobusami linii:

a) numer 45 – przystanek Dworzec Zachodni;

b) numer 48, 59, 63, 64, 69 i 77 – przystanek Bałtyk;

c) numer 51, 59, 68, 71 i 905 – przystanek Poznań Główny.

mapka-z-komunikacja

INFORMACJA DLA PRZYJEZDNYCH

Dojazd pociągiem

Podróżni, którzy zdecydują się dotrzeć do Poznania pociągiem, mają dosłownie „rzut beretem” na teren MTP. Wystarczy, że z budynku dworca wyjdą na Most Dworcowy, spojrzą w kierunku zachodnim, a zobaczą jeden z budynków Targów (duży, przeszklony, zwany potocznie „akwarium”), w którym nota bene znajdują się kasy biletowe. Teraz trzeba jedynie przejść kilkadziesiąt metrów i jesteście na miejscu.

Dojazd autobusem

Podróżni, którzy zdecydują się dotrzeć do Poznania autobusem, również nie powinni mieć większych problemów z trafieniem na teren MTP. Obecnie bowiem dworzec autobusowy jest zintegrowany z dworcem kolejowym. Wystarczy więc, że przyjezdni z budynku dworca wyjdą na Most Dworcowy, spojrzą w kierunku zachodnim, a zobaczą jeden z budynków Targów (duży, przeszklony, zwany potocznie „akwarium”), w którym nota bene znajdują się kasy biletowe. Teraz trzeba jedynie przejść kilkadziesiąt metrów i jesteście na miejscu.

Dojazd samochodem

Jako że Poznań przypomina obecnie jeden wielki plac budowy przed przyjazdem samochodem zachęcamy do zapoznania się z informacjami o utrudnieniach drogowych na stronie Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Co jednak ważne – został zakończony remont Ronda Kaponiera, więc sam ruch dookoła terenu MTP powinien odbywać się w miarę płynnie.

Przypominamy również, że w Poznaniu w sobotę od godziny 8:00 do godziny 14:00 obowiązuje strefa płatnego parkowania. Jako że Targi zajmują rozległy teren w centrum Poznania ogólnodostępne miejsca parkingowe wokół MTP znajdują się zarówno w strefie A – czerwonej (3 zł za pierwszą godzinę parkowania, np. przy ul. Głogowskiej) jak i C – zielonej (2 zł za pierwszą godzinę parkowania, np. przy ul. Orzeszkowej).